Sohbet Girişi

Farkı Sürüm İle Bağlan

CafeSohbet Sohbet Chat Mobil Sohbet

Cafe sohbet Chat kanallarına Katılarak Cafe sohbet kullanicilariyla sohbet lere katılabilirsiniz Cafesohbet Ücretsiz sohbet hizmeti veren mobil uyumlu olup siz sohbet sakınleri için rahatca giriş yapabilir yeni dostluklar kurabilirsiniz. Cafesohbet Sohbet Chat odaları Canli sohbet Online sohbet Seviyeli sohbet eşliğinde hoş vakit geçirebileceğiniz sohbet sitesi olup bedava sohbet yapabilir hiç bir ücret ödemeden chat sohbet eşlik edebilirsiniz Bedava sohbetin adresi CafeSohbet.Net Turkiye`nin Sohbet etiren Sohbet odaları Katilin chat edin sohbet yapın muhabbet edin kalıcı dostlukların buluşma mekani sende rumuz yaz sohbet Bağlan.

Şişkinliğe karşı sıcak içecekler tüketin

sıcak içecek

Soğuk havalarda şişkinlik şikayetlerinin arttığını söyleyen Prof. Dr. Vedat Göral, midede gaz oluşumuna karşı yapılabilecekleri anlattı.

Şişkşinlik, birçok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabildiği gibi hastalığa bağlı olmadan da yani kişinin yeme içme alışkanlığına göre de oluşabilir.

Şişkinliğin; sağlıksız beslenme, hızlı yemek yeme, aşırı kuru fasulye, mercimek, nohut, soğan, sarımsak, süt intoleransı, asitli içeceklere bağlı olabileceği gibi gıda alerjileri ve çölyak hastalığına da bağlı ortaya çıkabileceğini belirten Prof. Dr. Vedat Göral, gıdaların hızlı ve çiğnemeden tüketilmesinin de karında şişkinliğe neden olabileceğini söyledi.

“CİDDİ BİR HASTALIĞIN İLK BELİRTİSİ OLABİLİR”

Soğuk havaların da şişkinliğe neden olabileceğini belirten Prof. Dr. Göral, soğuk gıda ve içeceklerin de midede gaz oluşumunu artırabileceğini söyledi.

Soğuk günlerde, sıcak içeceklerin bolca tüketilmesi önerisinde bulunan Göral, ev içindeyken mide gazı oluştuğu durumlarda, çorap giymek veya daha kalın giyinmenin yararlı olacağını belirtti.

Sık kullanılan antibiyotikler ve ilaçların da aşırı gaz oluşumuna neden olabileceğinin altını çizen Göral, şişkinliğin mide, bağırsak, safra kesesi, karaciğer, pankreas ve diğer iç organ hastalıkları durumunda da ortaya çıkabileceğini belirterek, “Yani ciddi bir hastalığın ilk belirtisi de olabilir. Bağırsakta gaz, iştahsızlık ve kilo kaybı varsa, kötü bir hastalığın olup olmadığı, mutlaka araştırılmalıdır.” dedi.

cafe sohbet  kiş aylarında bol bol sıcak tuketin kahve çay ıhlamur gibi ürünler sizlere iyi gelecektir mola saatlerinde cafe yani sıcak kahve de olabilir türk kahvesi de iyi gelir en saglıklısı lımonlu ıhlamur tavsie ederim sağlılı sıcak içeceklerin en başinda bence ıhlamur şart sağlıklı bir içecek olan ıhlamur faydaları bilinmektedir. sıcak içecekler demli bi çay da iyi gider bu karli havalarda yanında kek yada biskuvit de olabilir tabiki fazla aşiri sıcak olmadan tüketelim boylece dilimiz yanmasin bunların arasında boza da sıcak içecektir. cafe sohbet kahve nizi alıp cafe sohbet en güzel sohbet lere eşlik edebilirsiniz kahvenizi yada çayınızı yudumlarken sıcak bir ortam da sohbet etmek istermisiniz cafesohbet.net sitemiz sıcak samımı kullanıcılarıyla seviyeli ortam da sohbet edebilirsiniz Turkiyenin en Sıcak dostluk arkadaşlık sitesi bura CAFE SOHBET KALİTELİ SOHBET

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?